previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Masáže dojčiat

5-týždňový kurz pre rodičov s deťmi vo veku 6 týždňov až 10 mesiacov

Prečo absolvovať kurz masáži bábätiek?

Nech sa každý, kto chodí na masáž alebo ju aspoň raz zažil, spýta seba, prečo je to tak veľmi dobré. A predstavte si, že sa vás dotýka človek, ktorého vnímate, ako cely svoj svet, ktorý vždy vie, čo potrebujete a vždy vám je naporúdzi, aby vám pomohol, uľavil vám alebo vás potešil... a keď k tomu pripojíte len bežne známe zdravotné prínosy masáže, je jasné, že masáž bábätku pomáha napĺňať takmer všetky potreby v jednom momente.

Akýkoľvek dotyk v dobrej vôli je zázrak samotný a má nesmiernu moc, ktorú si často ani neuvedomujeme. Pri masáži je však o to účinnejší a mocnejší, že je uvedomelý a cielený, so 100% zameranou pozornosťou. O zdravotných prínosoch masáží je k dispozícií veľa dostupných informácií, preto vám predstavím masáž bábätiek z iného uhlu pohľadu.

Masáž bábätka je pre rodiča a dieťa čas, kedy sú obaja 100% prítomní a zameraní jeden na druhého, kedy komunikácia medzi nimi nadobúda nový rozmer a vytvára sa priestor pre mimoslovné, silno zmyslové vnímanie, ktoré skutočne zázračným spôsobom prehlbuje puto, upevňuje väzbu a rozvíja vzájomný vzťah. V priebehu kurzu masáži sa postupne učíme rozpoznávať širokú škálu signálov dieťatka a reagovať na ne. Dieťaťu prejavujeme rešpekt už od prvých okamihov, kedy ono vníma,že to ako sa prejavuje, čo si praje a čo nie, je pre nás dôležité a že ho tým pádom akceptujeme také, aké je v momentálnom rozpoložení. Zrkadlíme jeho emócie a úsmev vraciame úsmevom a je to obojsmerné. Učíme sa zvládať svoje emócie, keď dieťa plače, počúvať jeho plač, bez toho, aby sme ho nutne museli tíšiť. Jednoducho dávame dieťaťu priestor, prejaviť sa v plnosti a bez hodnotenia. Tým sa prehlbuje vzájomná dôvera.

LEKTORKA: Lenka Hajtášová

"Masážam sa venujem od roku 2005, ako masér. Venujem sa aj mamičám ktoré pri malých detoch radi uvitajú masáž. Od 2011 po narodení syna som sa začala venovat hlavne detičkám. Som certifikovana inštruktorka CIMI (Certificed Infant Masage Instructor) vyškolenej IAIM (Intenacional Asociation of Infant Masage) a preto kurz má svoju presne danú formu a obsah. V rámci kurzu však zdôrazňujeme rodičom , že si môžu modifikovať jednotlivé hmaty, či postupy podľa potrieb seba a svojho dieťatka, podľa vlastných preferencií, aby boli v tom slobodní. Hlavný cieľom kurzu je priviesť rodičov k tomu, aby prijali masáž svojho bábätka ako prirodzenú súčasť spoločne tráveného času a životného štýlu."

ÚVODNÁ PREDNÁŠKA: 30.1.2020 je zadarmo.

Táto hodina Vás privedie do sveta masáže bábätiek, je plná informácií o tom, prečo sú také úžasné ale taktiež o tom ako bude prebiehať samotný kurz. Čas kedy kurz prebieha, miesto a malá skupina má maximalizovať snahu vytvoriť pre Vás a Vašeho drobčeka bezpečné prostredie plné pohody a lásky.

Kurz štartuje v týždni od 21.1.202

KONTAKT: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Veková skupina: 6 týždňov až 10 mesiacov
Veľkosť skupiny:  
Cena: 80€/5 týždňov/7,5 hodiny
Termíny: štvrtok 13:00 - 14:30